אחים עיני
 
 
 
 
50% הנחה בניקוי
על הפריט השני
 
 
 
 
 
 
 
077-7786749
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תיקון שטיחים ביד ובמכונה

 

בנוסף לשירות ניקוי שטיחים מתמחים אחים עיני גם בביצוע תיקון שטיחים. עמוד זה עוסק בתיקון שטיחים בעבודת יד ובמכונה.

 

תיקונים לשטיחים בעבודת-מכונה

 

תיקוני אמרות - שולי השטיח

 
במידה שיש צורך לחדש את אמרות השטיח, פורמים את האמרה הקיימת ובוחרים חוט סינתטי או חוט צמר, בהתאם לחוט המקורי של השטיח, תוך התאמת הצבע לצבע האמרה המקורית. האמרה נתפרת במכונה המתאימה לסוג התפירה שבוצעה במקור.
 
 
תיקון שטיחים סטנדרטי
 
 
 
תיקון שטיחים
 
 
 
 

תפירה של גדילים (פרנזים)

 
הגדילים נתפרים לרוחב השטיח, מצמר או מכותנה, בהתאם לסוג הגדילים המקוריים. במידה שהלקוח מעוניין להסיר את הגדילים ניתן לבצע זאת, וליצור במקומם אמרה בהיקף השטיח.
 

אשפרה

 
בכל שטיח חדש, מותז בתום האריגה חומר עמילני על תשתית/גב השטיח, המקשיח אותו. לאחר שימוש של כשנתיים בשטיח האשפרה מתבלה ובמקומה שוקע חול לתשתית השטיח ומקשיח אותה. לאחר הוצאת החול בתהליך הניקוי השטיח הופך להיות רך ויש צורך בחידוש האשפרה.
 

תיקונים לשטיחים בעבודת-יד

 
בעת תיקון שטיחים אוריינטליים נבחרים החוטים בהתאם לסוג השטיח – חוטי משי, צמר וכולי. לאחר בחירת החוט הוא נצבע באותה שיטה בה נצבעו החוטים המקוריים, בין אם מדובר בצביעה בצבעים טבעיים, כגון צבעים המופקים מפרחים, ממינרלים או מתבלינים, או בצביעה בצבעים סינתטיים.

בנוסף לכך, נבחנת שיטת האריגה והתפירה – פרסית, טורקית וכולי, כאשר התיקון מבוצע בהתאם לשיטה ולתקופתה. החוטים הגולמיים לתיקונים נרכשים ממספר ספקים בעולם, הממוקמים בניו זילנד, סקוטלנד, פרס ועוד. בעת תיקון שטיחים עתיקים, החברה עובדת עם ספקים באנגליה ובגרמניה, בהתאם לצורך, על מנת לרכוש חתיכות שטיח שנארגו בתקופה המתאימה ובשיטת האריגה הנדרשת.

משטיח זה נפרמים החוטים, נצבעים בשיטת הצביעה המתאימה ובאמצעותם מבוצע התיקון האומנותי של השטיח.
 
 
תיקונים בשטיחים עבודת יד
 
 
 
תיקוני אמרות – שולי השטיח
 
 
 
תיקון חורים/קרעים
 
 
 
 

התיקונים המתבצעים בשטיחים אוריינטליים

 

תיקוני אמרות - שולי השטיח

 
במידה שיש צורך לחדש את אמרות השטיח, פורמים את חוט האמרה הקיימת ובוחרים חוט המתאים לצבע המקורי של אמרת השטיח. האמרה נתפרת ידנית בשיטה המותאמת לסוג האריגה המקורית של השטיח.
 

תפירת גדילים (פרנזים)

 
הגדילים נתפרים לרוחב השטיח, מצמר או מכותנה, בהתאם לסוג הגדילים המקוריים. במידה שהלקוח מעוניין להסיר את הגדילים ניתן לבצע זאת, וליצור במקומם אמרה בהיקף השטיח.
 

תיקון חורים/קרעים ומקומות בהם חסרים חלקים מן השטיח

 
בתיקון מסוג זה מתבצעת אריגה הבונה את התשתית – חוטי השתי וערב של השטיח. לאחר מכן מיוצרים ידנית המוטיבים החסרים בשטיח, ונבחר החוט הגולמי המתאים לאריגה, אשר נצבע בשיטות הצביעה ובצבעים המתאימים.
 

רסטורציה (הפרדת צבעים)

 
בשטיחים שנפגעו כתוצאה מהצפות מים ונוצרה בהם גלישה (התערבבות) של הצבעים, מתבצע הליך רסטורציה (הפרדת צבעים) באופן ידני, תוך שימוש בחומרים טבעיים, שאינם פוגעים באיכות הצבע.
 
 
 
 
 
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך