אחים עיני
 
 
 
 
50% הנחה בניקוי
על הפריט השני
 
 
 
 
 
 
 
077-7786749
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חיטוי משטחים

 
חברת אחים עייני מתמחה בחיטוי שטיחים מכל הסוגים
הטיפול כולל: חיטוי ריח, חיטוי נגד פרעושים וחיטוי נגד עש

מלבד לטיפול וחיטוי קרדית אבק הבית, חברת אחים עיני
מחטא את השטיחים ממזיקים נוספים
כגון עש ופרעושים.


החיטוי הינו אנטיבקטריאלי - מטפל גם בחיידקים ובקטריות.
החיטוי מטפל ומונע ריחות לא נעימים (שתן, בע"ח ועוד).
 
 

חיטוי אנטיבקטריאלי לשטיחים

 
נגיפים מאיימים וחיידקים בלתי רצויים עשויים להעיב על השלווה שלנו. זה יכול לקרות בבית פרטי, ונפוץ עוד יותר באזורים ציבוריים, כמו בתי מלון, אוטובוסים, בתי חולים, בנייני משרדים וכדומה. ואכן, לאחר שמברר כי אדם שנושא נגיף או חיידק מסוים שהה במקום, אנחנו נרצה לוודא כי המקום בטוח ולא חושף את כל מי שבא בשערי המקום לנגיף. לשם כך יהיה נכון לפנות אל חברה מקצועית אשר מציעה מענה בתחום, ומבצעת חיטוי אנטיבקטריאלי.
 

על טקסטיל ותהליכי חיטוי

 
בעת ביצוע תהליך חיטוי יש להתייחס בצורה מתאימה - לפי תכונות החומר אותו עומדים לחטא. שכן לפי העמידות של החומר, לפי העמידות של הנגיפים או החיידקים על המשטחים ומאפיינים נוספים, יש לבחור את שיטת החיטוי המתאימה והיעילה ביותר. זו שתשמור על תכונות החומר ועל שלמותו, ולצד זאת תמגר בצורה טוטאלית את הנגיפים שקיימים במקום. כאשר מדובר על מוצרי טקסטיל כמו שטיחים, וילונות, ספות וכדומה, יש לבחור שיטת חיטוי מתאימה שתשלים את התהליך בצורה מושלמת תוך שמירה על הצבע ועל המרקם.
 

פנו אלינו לקבלת שירות מעולה

 
חברתנו מציעה ללקוחות שירותי חיטוי שונים. כשבעים שנה שאנחנו מבצעים חיטויים ומספקים ללקוחותינו מענה ממוקד ומותאם למטרה שלהם. בין היתר רכשנו מיומנות רבה בחיטוי אנטיבקטריאלי למוצרי טקסטיל שונים, תוך ווידוא כי בחרנו בחומרים הנכונים עבור החיטוי, ושמירה על המוצרים מפני נזקים במהלך העבודה. הצוות שלנו מכיר היטב את העבודה, והוא מחטא משטחים שונים באופן הנכון והמומלץ כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר.
 
צוות האחים עיני מבצע חיטוי אנטיבקטריאלי בסינמטק תל אביב
 
 
חיטוי סינמטק תל אביב
 
 
 
צוות האחים עיני מגיעים לסינמטק תל אביב לביצוע חיטוי אנטיבקטריאלי
 
 
 
 

כיצד מבצעים את העבודה?

 
כאשר מגיעים לבצע חיטוי באזורים נגועים קיים אתגר נוסף. והוא החשיפה של הצוות לנגיף שנמצא במקום. מסיבה זו הצוות שלנו יגיע לאזור ממוגן כראוי. כמו כן, אנחנו ערוכים להגיע לכל מקום ויש לנו את כל הציוד הנדרש על מנת להתמודד עם חיטוי של אזורים בהם שהו חולים ונשאים של נגיף מסוכן. גם אם מדובר על אזורים בהם שהו חולי קורונה מאומתים אנחנו נגיע על מנת לבצע את החיטוי הנדרש.
 

אילו חומרים משמשים אותנו?

 
חיטוי מוצרי טקסטיל מתבצע בעזרת שילוב מיוחד של חומרים פעילים אשר יחד מנצחים את הנגיף וממגרים אותו באופן סופי. מדובר על אלכוהול יחד עם אמוניום רבעוני שמספקים כושר חיטוי מושלם שבהחלט עונה על הצורך, ומאפשר לכם להיות בטוחים כי לאחר החיטוי המקום אינו מהווה עוד סכנה, ולא חושף את השוהים במקום להידבקות.
 

מה חשוב לדעת?

 
פעולת החיטוי מספקת הגנה למשך כשישים ימים. לאחר כחצי שעה מסיום פעולת החיטוי ניתן לחזור ולעשות שימוש במוצרי הטקסטיל. וזאת מתוך שלווה וידיעה כי הטקסטיל אינו נגוע בנגיפים או חיידקים בלתי רצויים, וכי השימוש במוצר בטוח ואפשרי.

 
 
 
 

קרדית האבק

 
כבר בשלהי המאה ה-19 נחשב אבק הבית כמכיל תכונה אלרגנית אולם אבק הבית, כמובן, אינו מכיל כימיקלים אלרגניים.

האבק מורכב מתערובת בעלת שונות רבה: שיירי שער, סיבי בגדים, שאריות מזון, חיידקים, פטריות מיקרוסקופיות, גללי חרקים, שיירי עור מהאדם ומבע"ח שונים ועוד...

בשנות העשרים של המאה הקודמת נערכו מחקרים ע"י (w.storm van leeuwen) בהם נמצאו קשר בין כמות שיירי העור באבק, לחות האוויר והטמפרטורה לבין מס' חולי האסטמה באזור ממנו נלקח האבק. כמו כן נמצא שכמות האלרגניים באבק שלקח מבית מגורים ובית חולים מאותה עיר שונה באופן ניכר. עובדות אלו הובילו למסקנה כי אבק הבית מכיל אלרגן מסוג אחד אשר לו קשר לשיירי עור אדם וכן שהוא תלוי באקלים הסביבתי. אולם מקורו של האלרגן או זהותו לא היו ידועים.
 
 
מחקרים שנערכו ע"י מדענים רבים עד שנת 1957 העלו קשר בין אקריות, הם אורגניזם קטנים מאוד, הנמצאים באבק הבית לבין המחלות האלרגנית. אולם הם לא הצליחו למצוא זן הטפיל למערכת הנשימה של האדם. ההנחה אשר הובילה את המחקר סברה, כי מדובר בפעילות אלרגנית עקיפה, משמע האקרית המסוימת כנראה מפרישה חומר הפועל כאלרגן.
בין השנים 1966-1962 זוהתה, בודדה ומונה ע"י וורהורסט, ספיקסמה, ורקאמפ אקרית מזן חדש, המכונה קרדית האבק (בלועזית dermataphagoids pteronyssing)
 
 
 
קרדית האבק
 
 
 
 

קרדית אבק הבית

 
הקרדית היא חרק ממשפחת העכבישים. גודלה בין חמישית מילימטר לחצי מילימטר. שמה הלטיני הוא DERMATOPHAGOIDES שפירושו אוכל עור. הקרדית ניזונה מקשקשים ומנוצות של בעלי חיים. ומקשקשי עור אדם. כל אדם משיר כעשירית הגרם מקשקשי עורו בכל יום. גרם אחד של קשקשי עור מספיק לקיומן של אלפי קרדיות במשך חודשים. תנאי החיים המיטביים לקרדית אבק הבית הם חום (C' 25 ) ולחות (80%). נתונים אלה מסבירים מדוע הקרדיות נמצאות בדרך כלל במזרנים אבל גם בקפלי בד, בריפוד ובביגוד. הקרדית מצויה בבית כל השנה, אך נפוצה בעיקר בקיץ ובסתיו משך חייה של הקרדית הוא 13-8 שבועות. היא מזדווגת פעם או פעמיים בחייה ומטילה בכל פעם 20-50 ביצים. האלרגן העיקרי של הקרדית נמצא בציפוי חלבוני של הפרשותיה. אלרגן זה הוא אחד הגורמים העיקריים למחלת הגנחת ולנזלת אלרגית. גם ההפרשות של התיקן יכולות לגרום לאלרגיה. אלרגנים אלה מצויים בסביבת האדם בקביעות, ולפיכך הם נוטים לגרום לתופעות ממושכות, המתגברות ככל שהחשיפה גדלה.
 

מה צריך לעשות

 
 
על מנת להימנע מתופעות אלגיה המפריעות להתנהלות תקינה של חיי היומיום, מומלץ לבצע שאיבת אבק יסודית לשטיחים, וילונות והספות בין פעם לפעמיים בשבוע.

מכיוון ששואבי אבק ביתיים אינם מסוגלים לטפל בתופעה במאת האחוזים, אנו ממליצים לבצע ניקוי יסודי של השטיחים, הוילונות ובדי הריפוד.אחת לשנה, ניקוי יסודי הכולל שטיפה עמוקה וטיפול ממוקד בחיסול קרדית האבק.
 
 
 
קרדית אבק הבית
 
 
 
 
בחברת "אחים עיני" אנו מציעים סוגי טיפול שונים על מנת לטפל בחיסול קרדית האבק.
טיפול בחומרים מיוחדים וטיפול יסודי באוזון.
הינכם מוזמנים ליצור קשר עם מחלקת שירות הלקוחות שלנו על מנת לתאם
הגעה של נציג החברה לביתכם ולקבל הצעה ללא התחייבות!
 

עוד על המחקר...

 
מאז שגילו השלושה את קרדית אבק הבית חקרו את פעילותה כיצרנית חומר אלרגני:
  • נבדק הקשר בין כמות אלרגניים לבין מספר קרדיות אבק הבית, נבדקו כמאה דגימות אבק מבתים שונים מדגימות אלו בודדו את האלרגן ומדדו את ריכוזו. מהתוצאות ניתן לראות כי ישנו קשר ישיר בין מס' הקרדיות לבין כמות האלרגנים באבק.
  • הקשר בין מס' קרדיות אבק הבית לבין לחות הבית אף הוא נמדד בבדיקה של 150 בתים, מהתוצאות ניתן להבחין בבירור שככל שהרטיבות גבוהה כך מס' הקריות בכלל וקרדיות אבק הבית בפרט, גבוה יותר.
  • הטקסונומיה והמורפולוגיה של קרדית אבק הבית. האקריות הם חטיבה חשובה של מחלקת העכיבשניים (arachnida) שהיא אחת ממחלקות פריקי הרגליים (arthropoda) הם נבדלים מהחרקים בכך שהם בעלי 4 זוגות רגליים כבוגרים, (לעומת החרקים להם 3 זוגות).

במשפחת העכבישניים נמצא בין היתר את העכבישים,העקרבים,קרציות,וקרדיות למיניהם. מבנם הפנימי והחיצוני של בני מין זה הוא בעל שונות גבוהה! מינים רבים של אקריות הם טורפים כך גם קרדית האבק הניזונה מקשקשי עור אדם,חלקיקי נוצות,עור בע"ח וכן שמרים מתים.

התנאים האופטימאליים להתפתחותם של הקרדיות הם בטמפרטורה' 'C 25 לחות אויר של 80% והמזון המועדף הוא העור מסביב לציפורני האדם. בתנאים אלו מחזור חיי הקרדית אורך כ-33 ימים ללא הבדל בין זכרים לנקבות אורך חיי הקרדית כבוגרת 80-60 ימים עבור זכר ו-150-100 ימים לנקבה. הנקבה מזדווגת פעם או פעמיים במחצית הראשונה של חייה כבוגרת ומטילה בכל פעם 50-20 ביצים.

כך שבמהלך שלושה חודשים זוג קרדיות יכול להביא לאוכלוסיה בגודל של 250,000 קרדיות משמע יצור של כ-2.07 יח' אלרגנים למ"ג אחד. מחקרים נוספים שערכו וורהורסט, ספיקסמה ורקאמפ הוכיחו כי הגורם העיקרי המגדיל את אוכלוסיית האקריות ביניהם קרדיות אבק הבית הוא מזונם. החוקרים מצאו שקרדית אבק הבית היא הנפוצה ביותר מבין האקריות, זאת מכיוון שמזונן נמצא בשפע , כל אדם משיר כעשירית גרם מקשקשי עורו בכול יום, גרם אחד מספק מזון לאלפי קרדיות במשך חודשים. פן נוסף של הנושא אשר נבדק ע"י שלושת החוקרים הוא הקשר בין הקרדיות לאבק הטהור. כידוע אבק הבית הינו תערובת של סיבי בגדים ואריגים שונים בעיקר. סיבים אלו סוחפים אליהם מים כן שבשיתוף עם לחות האוויר יוצר אבק הבית שיכבה דקה בה נוצרים תנאים מתאימים של לחות להתפתחותן של הקרדיות.

אם כך נמצא אוכלוסיות גדולות של קרדית האבק במקומות בהם מזונם שופע ותנאי הטמפרטורה והלחות קרובים לתנאים האופטימלים כגון: מזרונים,ספות,שטיחים מקומות טחובים ואזורים אותם לא מנקים באופן סדיר.

על כן הדרך הטובה ביותר למנוע פעילות האלרגן הוא יצירת תנאים שאינם נוחים להתפתחות קרדיות משמע סילוק מזונם וסילוק האבק ע"י שמירה קפדנית על הניקיון ובקרצוף שוטף של השטיחים והכיסאות.
 
 
 
 
 
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך