אחים עיני
 
 
 
 
לקוחות יקרים
ביום שישי בתאריך 16.4.2021
מפעלנו יהיה סגור לקבלת קהל
 
 
 
 
 
 
 
077-7786749
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שטיחים ידידותיים לסביבה

 
שטיחים המיוצרים ע"י חומרים ידידותיים לסביבה בתהליך אשר נועד לשמור עליה עבור דורות העתיד, הם נוף חדש בתעשיית השטיחים העולמית. אחים עיני מספקים בין היתר שירותי ניקוי שטיחים ותיקונם עבור שטיחים העשויים מחומרים כמו גומי, פלסטיק ואחרים. שטיח הביסיקלטה ושטיח "שדה פרחים קטן" המובאים בכתבה הבאה הם חלק מסוגי השטיחים שחברת אחים עיני הם החברה הבלעדית בארץ המספקת שירותי ניקוי שטיחים וכמו גם תיקון שטיחים.
 
שטיחים ידידותיים לסביבה
 

מעוצב שטיחים בעלי תודעה / הדר גת

 
מעצבת הטקסטיל הספרדיה הגאונית נני מרקינה הצליחה ליצור במרבד הקסמים הזה, הנקרא באופן כל כך הולם "שדה פרחים קטן" (little Field of Flowers), שילוב מושלם בין בית לטבע ובין תחכום לפשטות. השטיח מיוצר על ידי סטודיו טורד בנוטחה ומורכב מאלפי פרחי לבד קטנים, הארוגים ביד לכעיין אחו פרטי, צמרירי ומקסים. הפרחים צבועים בגוונים שונים של ירוק (או אדום, או סגול). הם קשורים לשתי וערב הבסיסי של השטיח באופן שכל תזוזה או שינוי תאורה יוצרים דינמיות של צורה וצבע ותחושה של התפרקדות על עלי שלכת פריכים, או העברת אצבעות בין פרחי בר צבעוניים. השטיח כבר זכה בכמה וכמה פרסים, והוא מועמד בתחרות פרס העיצוב הגרמני 2008.
חברת העיצוב של נני מרקינה, המייצרת גם מוצרי טקסטיל נוספים, מקפידה לא רק על התוצאה הסופית אלא גם על תהליך הייצור עצמו על כל פרטיו. השואו-רום שלה שוכן בברצלונה, אבל בתי המלאכה נמצאים במרוקו ובצפון הודו, שם מלאכת הטוויה, הצביעה והאריגה הן מסורות רבות שנים שעברו מדור לדור. אף שהחברה מייצרת שטיחים בקנה מידה מסחרי ופונה לקהל מערבי ומתוחכם, המלאכה נעשה בשיטות המסורתיות ובעבודת יד מורכבת. נני מרקינה אף דואגת לסביבת עבודה תומכת- שכר הוגן, תנאים סוציאליים, עזרה בחינוך ילדי העובדים והקפדה על בטיחות, דברים שאינם שכיחים בארצות הפחות מפותחות ואף לא במדינות מוכרות לנו יותר. באותה רוח, החברה דואגת על שמירה על איכות הסביבה ועל שימוש בחומרים ידידותיים.

בניגוד לנהוג ברב תעשיית ייצור השטיחים
בהודו, פקיסטן ונפאל, בבתי המלאכה של נני מרקיזה לא מעסיקים ילדים. במקום זה, הם דואגים להשכלתם של ילדי עובדיהם, מממנים את תחזוקת בתי הספר המקומיים ומשתתפים בהטמעת המודעות לאקולוגיה, לקידום ולקיימות בסביבתם. ארגון הגג שבמסגרתו הם פועלים, Care and Fair, מפעיל 18 בתי ספר באזורי אריגת השטיחים, ועוד פרויקטים בריאותיים וחינוכיים.

שטיח הביסיקלטה
של מרקינה הוא עליית מדרגה בשילוב בין אסטתיקה לאקולוגיה. השטיח עשוי מפנימיות של צמיגי אופניים שיצאו מכלל שימוש. הפנימיות, שנאספו במזבלות ובמגרשי גרוטאות בהודו, נוקו, נחתכו ונקשרו באופן ידני לשטיח, עמיד במים וחסין פנצ'רים.

טולמנ'ס (המנופים 3 הרצליה פיתוח) מייצגת את נני מרקינה בארץ. עוד יצירות של המעצבת ניתן לראות באתר
 
 
 
 
 
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך