אחים עיני
 
 
 
 
לקוחות יקרים
ביום שישי בתאריך 16.4.2021
מפעלנו יהיה סגור לקבלת קהל
 
 
 
 
 
 
 
077-7786749
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שטיחים אפגאניים

 
את השטיחים האפגאניים ניתן לזהות קודם כל על פי צבעי הארגמן שלהם. הצבע הבולט ביותר בשטיחים הללו הוא הצבע האדום. הקישוטים יכולים להיות שונים ומגוונים, אך הצבע האדום תמיד יהיה שם. השטיחים האפגאניים דומים במידת מה לשכניהם, השטיחים הפרסיים, וזה מהבחינה הזו ששניהם ארוגים מחוטי צמר וחוטי משי. שיטת האריגה היא קשירה, והאיתורים על השטיחים מסורתיים, אלו הם המאפיינים הבולטים ביותר של השטיחים האפגאניים.

השטיחים האפגאניים יכולים להיות שונים אחד מהשני גם ברמת האיכות. ככל שהחוטים ארוגים בצפיפות רבה יותר, כן האיכות שלהם עולה. ככל שעולה צפיפות החוטים של השטיחים האפגאניים, כן עולה הזמן שבו השטיחים הללו ישמשו את בעליהם, וזה הרבה מאוד זמן. שטיח איכותי יכול לעבור במשפחה במשך דורות. טיפול יעיל ונכון בשטיחים אפגאניים יאפשר לבעלים שלהם להאריך את חייהם לתקופה ארוכה מאוד. השטיחים הללו הוערכו עד כדי כך, שכשמשפחה הייתה מהגרת ממקום מגוריה בחיפוש אחר חיים טובים יותר, היא הייתה לוקחת את השטיח איתה.

למה בעצם דווקא האפגאנים הם אלה שהמציאו שטיחים איכותיים הללו? העניין הוא שאפגניסטן היא מדינה הממוקמת בהרים ולכן מזג האוויר במדינה הזו מתאפיין בקור. כדי לשמור על חום הבית יש כל מיני שיטות, אחת מהן היא שטיחים בכל מקום בבית, גם על הרצפה וגם על הקירות, ואם כבר מוסיפים שטיח, אז כדאי שהוא גם יהיה יפה, כך שהושקעו הרבה מאוד מאמצים לעצב את השטיחים הללו כך שגם יתרמו למראה הבית.

ניתן להשיג שטיחים אפגאניים בכל הגדלים, החל משטיחי ענק המיועדים לסלון, דרך שטיחים במימדים צנועים יותר המיועדים לחדרי שינה ועד לשטיחונים ששמים במסדרונות או לפני המיטה, או אפילו שטיחון כניסה.

כפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם, העלות של שטיחים אפגאניים אינה נמוכה במיוחד, והיא נעמדת על כמה אלפי שקלים. אנשים רבים מעדיפים שלא להשקיע סכומים כאלה בשטיח, שכן ניתן להשיג שטיח סינטטי רק ב-600 שקלים, שהקישוטים שלו יהיו אותו הדבר. העניין הוא שלמרות ששני השטיחים ייראו אותו הדבר בדיוק, המגע שלהם יגלה מייד את ההבדלים העמוקים שיש בין שני השטיחים. המגע של שטיח אפגאני אמיתי יהיה הרבה יותר רך, והוא ישרוד שנים ארוכות יותר מהשטיח הסינטטי, שיתחיל לצבור כתמים כבר אחרי כמה חודשי שימוש.

לשטיחים אפגאניים יש יתרונות רבים על פני מתחריהם. זה מתחיל קודם כל בעיצוב. מרבית השטיחים הללו מעוצבים בצבע אדום ובקישוטים מסורתיים. עבודה איכותית במיוחד תאפשר שימוש רב שנים בשטיח, ועוד תוכלו להעביר אותו במשפחה. העיצוב הקלאסי יתאים לכל עיצוב דירה בכל הזמנים.

אחים עיני מתמחים גם בשירות ניקוי שטיחים לשטיחים אפגניים ובשירות תיקון שטיחים לשטיח ניזוק.
 
 
 
 
 
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך