אחים עיני
 
 
 
 
לקוחות יקרים
ביום שישי בתאריך 16.4.2021
מפעלנו יהיה סגור לקבלת קהל
 
 
 
 
 
 
 
077-7786749
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפים לניקוי שטיחים

 
חברת אחים עיני המתמחה בתיקון, בשחזור ובניקוי שטיחים ובעלת 62 שנות ניסיון וותק בתחום, שמחה להעניק לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על השטיחים ולנקות אותם, כדי שתוכלו להשתמש בהם לאורך זמן רב:

  • להימנע מלחבוט בשטיחים - אנשים רבים תולים את השטיח על חבל או מעקה וחובטים בו בעוצמה. מסתבר שלא מדובר בפתרון אידיאלי עבור ניקוי שטיחים. למעשה, עדיף להימנע לחלוטין מכך, כיוון שזה יוצר לעתים נזקים בלתי הפיכים לשטיח.
  • להפוך את השטיח לצדו השני – השטיח סופח לתוכו חול ואבק. לכן, כדאי מאוד, לפחות פעם בחודש, להפוך אותו ולהמשיך ללכת ולדרוך עליו. כך תעזרו לרוב הלכלוך להשתחרר מהסיבים.
  • לייבש את הלחות שבין השטיח לרצפה – חשוב להקפיד לייבש את הלחות שמצטברת בין השטיח לרצפה. אנו חיים במדינה עשירה בלחות ובאבק. חשוב מאוד להיפטר מהלחות, כדי שהיא לא תיצור בוץ. אחת הדרכים שעוזרות לפתור את הבעיה הזו, היא שימוש במשטחים מיוחדים, אשר מניחים כחוצץ בין השטיח לרצפה. למשטח זה יש יתרונות רבים מלבד מניעת לחות, כגון: הוא מונע החלקה, גורם לדריכה להיות רכה ונעימה יותר ושומר על השטיח מפני קיפולים. בעזרת המשטח ניתן לשמור על השטיח פרוס ישר ולמנוע "אוזני חמור". משטח זה עשוי חומר טבעי, שמזכיר מעין לבד סינתטי דביק. פשוט פורסים אותו על הרצפה ומעליו מניחים את השטיח. יש לציין שניתן לכבס ולנקות את המשטח בקלות.
  • לא להשתמש בעוצמת השאיבה הגבוהה ביותר של השואב – לא כדאי להשתמש בעוצמת השאיבה הגבוהה ביותר של שואב האבק שלכם, כיוון שהיא מקצרת את אורך חייו של השטיח. עוצמת שאיבה חזקה מדי עלולה למרוט לשטיח את הסיבים ואף לגרום לו להישחק מהר יותר. במקום לשאוב בעוצמה החזקה ביותר צד אחד של השטיח, ניתן להשתמש בעוצמה רגילה ולשאוב אותו משני צדדיו על מנת ליהנות מניקיון מרבי.
  • להרחיק את השטיח מהשמש – על מנת לשמור על צבעיו הססגוניים של השטיח, חשוב שתרחיקו אותו מאור השמש, כדי שלא ידהה. אפשר לפרוש אותו במקומות בבית שבהם אין שמש או לחלופין, להגיף את התריסים בשעות שבהן קרני השמש מגיעות לשטיח.
  • להספיג כתמים מהשטיח – אם בטעות נשפך לכם נוזל כלשהו על השטיח, אין צורך להיכנס לפאניקה. חשוב להזדרז כדי שהצבע לא ייספג בשטיח וגם כדי שהחומצה (המצויה בנוזלים רבים) לא תהרוס את סיביו. יש להספיג את הנוזל באמצעות מגבות מטבח או פיסת בד כותנה. בכל מקרה, רצוי שזה יהיה בד לבן, כי אם תשתמשו בבד צבעוני, הצבע של הבד עלול להכתים גם את השטיח. רצוי, לאחר מכן, לעבור עם מגבת לחה על הכתם שוב, על מנת לדלל את הנוזל שנשפך. לאחר מכן, פשוט מסרו את השטיח לחברה מקצועית לניקוי שטיחים.

לקבלת טיפים נוספים בנושא ניקוי שטיחים, אתם מוזמנים לצפות בסרטון הבא, הלקוח מתוכניתה של אודטה, אצלה התארחנו.
 
 
 
 
 
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך