אחים עיני
 
 
 
 
לקוחות יקרים
ביום שישי בתאריך 16.4.2021
מפעלנו יהיה סגור לקבלת קהל
 
 
 
 
 
 
 
077-7786749
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפים לתיקון שטיחים

 
שטיחים מוסיפים המון אווירה ואסתטיות לחדר, במיוחד כאשר מדובר בשטיחים מורכבים ומרשימים במיוחד כגון השטיחים האוריינטליים המפורסמים. אך מעצם היותם פריטים המונחים על הרצפה, ועקב כך חשופים לתנועת רגליים, לשחיקה, ל"תאונות" קטנות וגם לנזקי בלאי טבעיים ופחות טבעיים, שטיחים מתבלים מהר ורבים מהם יזדקקו לתיקונים לאחר כמה שנות שימוש.

כמובן שככל שהשטיח מיוחד, מורכב ויקר יותר, כך הרצון והצורך לתקנו יהיו גדולים יותר וגם יצדיקו את המחיר. תיקון שטיחים הוא מקצוע למומחים, אך בכל זאת ריכזנו עבורכם כמה טיפים לתיקון שטיחים כאשר מדובר בנזקים קלים.
 

תיקון ביתי לשטיחים פגומים

 
במקרה של נזק נקודתי לשטיח שלכם וכאשר לא מדובר על כתם שאפשר לנקות בצורה כזו או אחרת, תוכלו לנסות לבצע "השתלה" של חלק שטיח אחר. זה בעיקר רלוונטי לשטיחים ללא דוגמאות מורכבות אלא יותר לכיוון של שטיחים בצבעים אחידים. הרעיון הוא לחתוך את החתיכה הקטנה והפגומה של השטיח ולהתקין במקומה חתיכה אחרת כך שהשטיח ייראה שוב נקי, שלם ואחיד. ראשית עליכם למצוא שאריות של השטיח או דוגמת שטיח דומה. בעזרת צנצנת או קופסת שימורים ריקה, לחצו עיגול מסביב לאזור הפגוע. עכשיו סמנו עם סרט דביק את כיוון הסיבים הנכון של הבד (זה ישמש אתכם אח"כ).

גזרו בעדינות ובאחידות את העיגול (אפשר גם ריבוע כמובן) מסביב לאזור הפגוע. הצטיידו במשטח הדבקה חזק ומיוחד שאותו תדביקו עם דבק חזק לתחתית השטיח, כאשר המשטח צריך להיות גדול יותר מהשטח המתוקן כמובן. כעת קחו את החתיכה החדשה של השטיח, התאימו את כיוון הסיבים לכיוון הנכון שסימנתם קודם ובעזרת דבק ייעודי הדביקו אותה למקומה בצורה מדויקת. אם יש סיבים ארוכים יותר, גזרו אותם כדי להקנות מראה אחיד וטבעי.

זו כמובן לא פעולה קלה וכמובן שלא תמיד אפשר למצוא חתיכת שטיח חלופית. כך שלרוב כדאי וגם משתלם ואיכותי יותר לפנות לגורם מקצועי לביצוע התיקון.
 
תיקון שטיח צבעוני
 

נזקים קלים מול קשים

 
לסיכום: אם מדובר בנזקים קלים כתוצאה מתאונות ביתיות קטנות, יש מקרים שבהם תוכלו לתקן ולנקות את השטיח לבד. אך נזקים פיזיים לשטיח, נזקי בלאי מהותיים, דהיית צבעים וכיוצא באלה כבר יצריכו עבודה של מקצוענים.

חברת אחים עיני היא שם דבר בתחום השטיחים בישראל ובמיוחד בהקשר של ניקוי ותיקון שטיחים מיוחדים. אנו מביאים שנים של ניסיון מעשי וידע עם המסורות העתיקות של אריגת השטיחים האוריאנטליים – באמת מחזירים שטיחים לחיים!

צרו קשר עוד היום עם אחים עיני ואתם בדרך הנכונה לשטיח מרהיב,
נקי וכמו חדש – 1-800-69-69-69.

 
>> בואו לקרוא גם אודות שחזור שטיחים
 
 
 
 
 
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך