אחים עיני
 
 
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
077-7786749
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חיטוי שטיחים

 
חברת אחים עייני מתמחה בחיטוי שטיחים מכל הסוגים
הטיפול כולל: חיטוי ריח, חיטוי נגד פרעושים וחיטוי נגד עש

מלבד לטיפול וחיטוי קרדית אבק הבית, חברת אחים עיני מחטא את השטיחים ממזיקים נוספים כגון עש ופרעושים.

החיטוי הינו אנטיבקטריאלי - מטפל גם בחיידקים ובקטריות.
החיטוי מטפל ומונע ריחות לא נעימים (שתן, בע"ח ועוד).
 

קרדית האבק

 
כבר בשלהי המאה ה-19 נחשב אבק הבית כמכיל תכונה אלרגנית אולם אבק הבית, כמובן, אינו מכיל כימיקלים אלרגניים.

האבק מורכב מתערובת בעלת שונות רבה: שיירי שער, סיבי בגדים, שאריות מזון, חיידקים, פטריות מיקרוסקופיות, גללי חרקים, שיירי עור מהאדם ומבע"ח שונים ועוד...

בשנות העשרים של המאה הקודמת נערכו מחקרים ע"י (w.storm van leeuwen) בהם נמצאו קשר בין כמות שיירי העור באבק, לחות האוויר והטמפרטורה לבין מס' חולי האסטמה באזור ממנו נלקח האבק. כמו כן נמצא שכמות האלרגניים באבק שלקח מבית מגורים ובית חולים מאותה עיר שונה באופן ניכר. עובדות אלו הובילו למסקנה כי אבק הבית מכיל אלרגן מסוג אחד אשר לו קשר לשיירי עור אדם וכן שהוא תלוי באקלים הסביבתי. אולם מקורו של האלרגן או זהותו לא היו ידועים.
 
 
מחקרים שנערכו ע"י מדענים רבים עד שנת 1957 העלו קשר בין אקריות, הם אורגניזם קטנים מאוד, הנמצאים באבק הבית לבין המחלות האלרגנית. אולם הם לא הצליחו למצוא זן הטפיל למערכת הנשימה של האדם. ההנחה אשר הובילה את המחקר סברה, כי מדובר בפעילות אלרגנית עקיפה, משמע האקרית המסוימת כנראה מפרישה חומר הפועל כאלרגן.
בין השנים 1966-1962 זוהתה, בודדה ומונה ע"י וורהורסט, ספיקסמה, ורקאמפ אקרית מזן חדש, המכונה קרדית האבק (בלועזית dermataphagoids pteronyssing)
 
 
 
קרדית האבק
 
 
 
 

קרדית אבק הבית

 
הקרדית היא חרק ממשפחת העכבישים. גודלה בין חמישית מילימטר לחצי מילימטר. שמה הלטיני הוא DERMATOPHAGOIDES שפירושו אוכל עור. הקרדית ניזונה מקשקשים ומנוצות של בעלי חיים. ומקשקשי עור אדם. כל אדם משיר כעשירית הגרם מקשקשי עורו בכל יום. גרם אחד של קשקשי עור מספיק לקיומן של אלפי קרדיות במשך חודשים. תנאי החיים המיטביים לקרדית אבק הבית הם חום (C' 25 ) ולחות (80%). נתונים אלה מסבירים מדוע הקרדיות נמצאות בדרך כלל במזרנים אבל גם בקפלי בד, בריפוד ובביגוד. הקרדית מצויה בבית כל השנה, אך נפוצה בעיקר בקיץ ובסתיו משך חייה של הקרדית הוא 13-8 שבועות. היא מזדווגת פעם או פעמיים בחייה ומטילה בכל פעם 20-50 ביצים. האלרגן העיקרי של הקרדית נמצא בציפוי חלבוני של הפרשותיה. אלרגן זה הוא אחד הגורמים העיקריים למחלת הגנחת ולנזלת אלרגית. גם ההפרשות של התיקן יכולות לגרום לאלרגיה. אלרגנים אלה מצויים בסביבת האדם בקביעות, ולפיכך הם נוטים לגרום לתופעות ממושכות, המתגברות ככל שהחשיפה גדלה.
 

מה צריך לעשות

 
 
על מנת להימנע מתופעות אלגיה המפריעות להתנהלות תקינה של חיי היומיום, מומלץ לבצע שאיבת אבק יסודית לשטיחים, וילונות והספות בין פעם לפעמיים בשבוע.

מכיוון ששואבי אבק ביתיים אינם מסוגלים לטפל בתופעה במאת האחוזים, אנו ממליצים לבצע ניקוי יסודי של השטיחים, הוילונות ובדי הריפוד.אחת לשנה, ניקוי יסודי הכולל שטיפה עמוקה וטיפול ממוקד בחיסול קרדית האבק.
 
 
 
קרדית אבק הבית
 
 
 
 

בחברת "אחים עיני" אנו מציעים סוגי טיפול שונים על מנת לטפל בחיסול קרדית האבק. טיפול בחומרים מיוחדים וטיפול יסודי באוזון.

 

הינכם מוזמנים ליצור קשר עם מחלקת שירות הלקוחות שלנו על מנת לתאם הגעה של נציג החברה לביתכם ולקבל הצעה ללא התחייבות!!!

 

עוד על המחקר...

 
מאז שגילו השלושה את קרדית אבק הבית חקרו את פעילותה כיצרנית חומר אלרגני:
  • נבדק הקשר בין כמות אלרגניים לבין מספר קרדיות אבק הבית, נבדקו כמאה דגימות אבק מבתים שונים מדגימות אלו בודדו את האלרגן ומדדו את ריכוזו. מהתוצאות ניתן לראות כי ישנו קשר ישיר בין מס' הקרדיות לבין כמות האלרגנים באבק.
  • הקשר בין מס' קרדיות אבק הבית לבין לחות הבית אף הוא נמדד בבדיקה של 150 בתים, מהתוצאות ניתן להבחין בבירור שככל שהרטיבות גבוהה כך מס' הקריות בכלל וקרדיות אבק הבית בפרט, גבוה יותר.
  • הטקסונומיה והמורפולוגיה של קרדית אבק הבית. האקריות הם חטיבה חשובה של מחלקת העכיבשניים (arachnida) שהיא אחת ממחלקות פריקי הרגליים (arthropoda) הם נבדלים מהחרקים בכך שהם בעלי 4 זוגות רגליים כבוגרים, (לעומת החרקים להם 3 זוגות).

במשפחת העכבישניים נמצא בין היתר את העכבישים,העקרבים,קרציות,וקרדיות למיניהם. מבנם הפנימי והחיצוני של בני מין זה הוא בעל שונות גבוהה! מינים רבים של אקריות הם טורפים כך גם קרדית האבק הניזונה מקשקשי עור אדם,חלקיקי נוצות,עור בע"ח וכן שמרים מתים.

התנאים האופטימאליים להתפתחותם של הקרדיות הם בטמפרטורה' 'C 25 לחות אויר של 80% והמזון המועדף הוא העור מסביב לציפורני האדם. בתנאים אלו מחזור חיי הקרדית אורך כ-33 ימים ללא הבדל בין זכרים לנקבות אורך חיי הקרדית כבוגרת 80-60 ימים עבור זכר ו-150-100 ימים לנקבה. הנקבה מזדווגת פעם או פעמיים במחצית הראשונה של חייה כבוגרת ומטילה בכל פעם 50-20 ביצים.

כך שבמהלך שלושה חודשים זוג קרדיות יכול להביא לאוכלוסיה בגודל של 250,000 קרדיות משמע יצור של כ-2.07 יח' אלרגנים למ"ג אחד. מחקרים נוספים שערכו וורהורסט, ספיקסמה ורקאמפ הוכיחו כי הגורם העיקרי המגדיל את אוכלוסיית האקריות ביניהם קרדיות אבק הבית הוא מזונם. החוקרים מצאו שקרדית אבק הבית היא הנפוצה ביותר מבין האקריות, זאת מכיוון שמזונן נמצא בשפע , כל אדם משיר כעשירית גרם מקשקשי עורו בכול יום, גרם אחד מספק מזון לאלפי קרדיות במשך חודשים. פן נוסף של הנושא אשר נבדק ע"י שלושת החוקרים הוא הקשר בין הקרדיות לאבק הטהור. כידוע אבק הבית הינו תערובת של סיבי בגדים ואריגים שונים בעיקר. סיבים אלו סוחפים אליהם מים כן שבשיתוף עם לחות האוויר יוצר אבק הבית שיכבה דקה בה נוצרים תנאים מתאימים של לחות להתפתחותן של הקרדיות.

אם כך נמצא אוכלוסיות גדולות של קרדית האבק במקומות בהם מזונם שופע ותנאי הטמפרטורה והלחות קרובים לתנאים האופטימלים כגון: מזרונים,ספות,שטיחים מקומות טחובים ואזורים אותם לא מנקים באופן סדיר.

על כן הדרך הטובה ביותר למנוע פעילות האלרגן הוא יצירת תנאים שאינם נוחים להתפתחות קרדיות משמע סילוק מזונם וסילוק האבק ע"י שמירה קפדנית על הניקיון ובקרצוף שוטף של השטיחים והכיסאות.